Na czym naświetlamy?

Naświetlarka liniowa (kapstanowa) Linotype-Hell Linotronic 560


Do naświetlania filmu (CtF) od lat wykorzystujemy sprawdzoną i niezawodną naświetlarkę Linotronic 560 firmy Linotype-Hell. Jej podstawowowe cechy to:

Stała kontrola densytometryczna sprawia, że nasze klisze mają dużą powtarzalność i są stosowane wszędzie tam, gdzie jakość ma znaczenie.XITRON Harlequin RIP


Harlequin jest uważany za najszybszy RIP (interpreter postscriptu) wykorzystywany w poligrafii. Może on czytać i interpretować wszystkie dokumenty zapisane w języku Postscript. Nasz RIP obsługuje PostScript Level3 i format PDF (do wersji 1.3). Wyposażony jest on w opcję HPS (Harlequin Precision Screening) zapobiegającą powstawaniu efektu mory dzięki algorytmom automatycznego doboru liniatury i kątów rastra podczas procesu rastrowania separacji barwnych. HPS pozwala również generować dodatkowe poziomy szarości, co pozwala na uniknięcie efektu paskowania przy przejściach tonalnych. Harlequin RIP pozwala posługiwać się rastrem o różnym kształcie, m.in. okrągłym, eliptycznym, kwadratowym. Nasz RIP posiada również funkcję podglądu, co jest ważnym udogodnieniem pozwalającym użytkownikowi obejrzeć pracę na ekranie przed przystąpieniem do naświetlania.